İnsanlık tarihinin çok eski zamanlarından beri kullanılan bakır malzemeler, günümüzde hala etkin şekilde kullanım alanı bulup, özellikle tesisat sistemleri için konforlu çözümler üretmektedir. Avrupa ülkelerinde tesisat sistemlerinde yoğun olarak kullanılan bakır, Türkiye’de bu konuda yeni yeni kullanım alanı bulmaya başlamaktadır. Firmamız, bu yüksek performanslı ürün için bakırboru tesisatı yapımı, bakımı ve onarımı süreçlerinde hizmet vermektedir.

Tasarruflu Uzun Ömürlü Kullanım

Bakırın en önemli özelliklerinden biri, dış etkenlere karşı geliştirdiği dirençtir. Bu yönüyle inşaatlarda da sık kullanılan bakır, dış etkenlere ve zaman bağlı yıpranmalardan etkilenmez. Yapıların sağlam ve uzun ömürlü olmasını sağladığı için tesisat sistemlerinde de çok iyi sonuçlar veren bakır, kaygan iç yüzeyi sayesinde küçük borularla bile çalışmaya uygundur. Böylece hem uzun ömürlü hem de tasarruflu bir çalışmaya izin verir.

Sağlam ve Güvenli Kullanım

Bakır boru, diğer yapı malzemelerine göre yüksek mukavemeti ile çalışma koşullarının zor şartları için uygundur. Isıya ve basınca dirençli olması, tesisat sistemlerinde oluşabilecek kazaların ve yapım aşamasında koşullara bağlı yıpranmanın önüne geçmektedir.

Bakır malzemenin dayanıklılığı ve güvenli bir ortam yaratması, onun kullanım alanını da genişletmektedir. Yüksek ısılara çıkabilen kalorifer sistemlerinde dahi güvenle kullanılabilen bakır, uç koşullar haricinde hasar görmez ve tamir gereksinimi doğurmaz. Böylece kullanıcı için tasarruflu ve konforlu bir yaşam alanı sunan bakır malzeme ile Pendik bakırboru tesisatı işleri için firmamız kaliteli ve uygun çözümler sağlamaktadır.

Düşük Genleşme ve Konfor

Tesisat sistemlerinde ortaya çıkan problemlerin başlıca sorumlusu unsurlardan biri, genleşmedir. Bu problemle, özellikle plastik tesisatlarda sıkça karşılaşılmaktadır. Plastiğin genleşme oranı betona göre çok fazla olduğu için, zamanla tesisat sisteminde çatlaklara ve kırılmalara rastlanır. Bakırın düşük genleşme oranının betonunkine çok yakın olması, genleşmeye bağlı hasarların engellenmesi için ideal bir çözüm sunar.

Hijyenik Kullanım

Bakır borunun en önemli özelliklerinden biri, geçirgen olmamasıdır. Uç koşullarda bile gaz geçirgenliği olmayan bakır borular, güvenli bir kullanım sağladıkları kadar, mantar ve bakteri oluşumunu da engellerler.

İşlem sürecinin tüm aşamalarında kolay, güvenli ve konforlu bir kullanım sağladığı için bakırboru tesisatı tamiri işlerinde firmamızın uzman personelleri, kaliteli hizmetleri ile etkin çözümler sunmaktadır.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@yildirimtesisat.com mail adresimizden yada 0 (555) 821 51 83 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Ulaşın
0 (555) 890 51 83 Whatsapp Destek