Atık su veya pis su gideri, bunun için özel döşenmiş borulardan geçerek kanalizasyona karışan su akışlarının genel adıdır. Her binada pis ve kirli su tesisatı mutlaka yer almaktadır. Bu boru sistemi evlerden başlayarak kanalizasyona yol alırken, kanalizasyonun olmadığı yerlerde ise çürütme çukuru denilen bölgelere aktarılır. Su tesisatı hizmet alanına giren bu alan tek bir çalışma sahasını içermez. Dış pis su tesisatı, iç pis su tesisatı ve yağış suyu tesisatı olarak düşünmek gerekir. Dış pis su tesisatı binanın 1 ya da 1,5 metre kadar dışından başlayarak kanalizasyona doğru geçiş sağlar. Dış tesisat genellikle dökme demir yapılıdır.

Atık su gideri hizmetinin içeriği nedir?

Buradaki suyun soğuk olmamasından dolayı ağaçların derin köklerinin bazen borulara girmeye çalışarak çatlattığı durumlar da olur. Bu nedenle döşeme sırasında bu husus dikkate alınmalıdır. İç pis su tesisatı ise, musluktan itibaren akan giderlerin dış pis su tesisatına giden güzergahını içerir. Ana boru, kat borusu gibi çeşitli bölümleri vardır. Pendik su tesisatı olarak ise, pis su tesisatlarının gerek döşenmesi gerekse döşenme. Sonrası oluşan ihtiyaçlarda uzman personeliyle kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Pis su tesisatını ilgilendiren durumlarda firmamızı 7/24 arayabilirsiniz. Ancak pis su tesisatını açma ve tespit çalışması yapılmamaktadır. Diğer su tesisatı ve mekaniği konularında engin tecrübemizden yararlanabilirsiniz.

Pis su tesisatının döşenmesindeki önemli noktalar nelerdir?

Atık su da denilen pis su tesisat sistemi dikkatli hesaplanarak özenle döşenmelidir. Su kolonlarından bina dışındaki rögara kadar geçen bir yol güzergahına sahip olup, çeşitli faktörlerin hesaba katılarak yapılması gerekir. Elbette montaj sırasında bazı kurallara uyulması son derece önemlidir. Kat boruları uzun olmamalı, eklem yerleri suyu iyi geçirmeli, alt kattaki boruların dışarı. Tahliyesi pratik montaj içermeli, eğim oranına dikkat edilmeli, koku ve sızıntıya mahal verilmemelidir.

Pis su tesisatı döşenirken boru çapı, boru eğimi. Boru cinsi ve bağlantı noktaları iyi hesaplanmalıdır.  Pis su tesisatı Pendik merkez ve komşu ilçelere olan hizmet sürecinde tüm bu. Hususlar iş görenlerimiz tarafından dikkate alınmakta ve buna göre su tesisat temizliği ve periyodik bakımı yapılmaktadır. Sıhhi tesisat onarım ve temizliği bizim işimizdir. Ayrıca doğalgaz bakım ve montajı da yapılmaktadır. Değerli müşterilerimiz için temel ilkemiz ise koşulsuz bir memnuniyet sağlamaktır. Tecrübe dolu hizmetlerimizden memnun kalacaksınız.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@yildirimtesisat.com mail adresimizden yada 0 (555) 821 51 83 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Ulaşın
0 (555) 890 51 83 Whatsapp Destek